Perşembe, Haziran 11, 2009

Münevver Karabulut, Cem ve amcasi Hayyam Garipoğlu- Meditasyon

Dünkü meditasyonumda Cem ile Münevveri yanyana gördüm. Münevver Cem‘e sevgi dolu bakiyordu. Cem aniden bir sey duymus gibi arkasina döndü ve odaya giren kisiye korkarak bakti. Cem Münevverin önüne gecip onu korumak ister gibi kollarini acti. Münevver saskin saskin bakip, ne var Cem, niye korktun diye sordu.

Iceri giren insan gülerek Cem*e bakti. Bir ara sonra Münevveri kanlar icinde gördüm. Cem Münevveri kucaklayip aglamaya basladi. Gülen insanida yerde oturmus bir halde gördüm. Basi öne düsük, duvara dayanmis bir durumdaydi.. Agzindan kan geliyordu. Alninda bir ya sifir yada O harfi vardi.

Bir anda ortalik karardi ve Cem oldugunu sandigim bir insani yalniz bir ortamda gördüm. Hala korkudan titriyordu. O karanlik yer bana sanki bir mezarmis gibi geldi.. Sanki icinde nefes bile alincak hava yoktu. Kendimi bogulur gibi hissettim. Cem icinde kapali ve korkarak oraya kapamnis bir insan gibiydi. Ayni rüyamdada gördügüm gibi biraz kilolu oldugu halde, sihhatli görünmüyordu. Mezar gibi olan yer yüksek bir yerdeydi.. Bir ucurumun kenarina her an düsecek gibi konulmustu.

Oraya kapatilmadan önce isminide S ve E harfleri olan bir insandan para karsiligi yardim görmüs fakat o yardimin faydasi olmamis oldugunuda hissettim. O anda kilise can seslerini andiran sesler duydum.

Cemin annesine ve babasina meditasyonumda ilesemedim, sanki ortalikta yokmus gibiydiler.Yalniz bir ara amcasi Hayyam Garipoğlu'nu iki kisiyle beraber o mezar gbi yerin önünde gördüm. Telasli telasli ucurumdan asagi bakiyorlardi. Yanindaki insanlarin birisinin gözünden cok korktugunu gördüm. Yuvarlak yüzlü, alni acik, kumral sacli, biraz toplu, orta boylu bir kisi. Üstünde iyi oturmayan bir takim elbise vardi.

Bu meditasyonum beni cok düsündürdü. Bu cinayetin senaryosunun bütün okudugumuz haberlerden tamamen degisik oldugundan eminim. Ilerde ögrenince cokta sasiracagimizada inaniyorum.

Münevveri bir an icin Cem'e kizgin hissetmedim.. Tam tersiydi, onun icin sevgisi hic eksilmemis ve hala vardi.

Benim özel his ve yorumumu buraya yazamiyorum, cünkü his ve özel yorumlar insanlara zarar verebilirler ve yalniz hukuk belgeli suclu ve sucsuz diyebilir. Bundan dolayi benim gibi spiritüel kisilerin biraz daha dikkatli olmasi lazimki, insanlar kanunlar ispat etmeden önce suclanmasinlar diye.
Yorum Gönder